Igrzyska Olimpijskie

22:44

(w czasie olimpiady nagłówki GOOGLE wyglądają tak)

O godzinie 22 czasu polskiego rozpoczęła się ceremonia otwarcia igrzysk olimpijskich. Olimpijskie zmagania w Londynie trwają od środy. Jednak XXX Letnie Igrzyska Olimpijskie oficjalnie rozpoczynają się dopiero dzisiaj.


Ogień olimpijski będzie płonął w Londynie do 12 sierpnia
Ceremonię rozpoczęło bicie masywnego dzwonu ważącego 27 ton i opatrzonego cytatem z "Burzy" Williama Szekspira.
Odpowiedzialny za przebieg widowiska Danny Boyle podkreślał, że to najlepszy sposób na rozpoczęcie tego typu uroczystości, ponieważ dzwony zawsze obwieszczały istotne wydarzenia, jak choćby zakończenie wojny. 
Kolejne minuty ceremonii pokazują przemianę Wielkiej Brytanii na przestrzeni wieków.
Na stadionie zapanowała sielska atmosfera. Wiejską scenografię uzupełniły żywe zwierzęta, w tym 70 owiec, 12 koni, po 10 kur i kaczek, dziewięć gęsi, trzy krowy i dwie kozy. Organizatorzy zapewnili, że zrobią wszystko, by zmniejszyć stworzeniom stres. 
Jak zapewniano, stadion opuszczą jeszcze przed rozpoczęciem wypełnionej efektami specjalnymi, hałaśliwej części i na pewno nie trafią do rzeźni tylko spokojnie dożyją starości.
Po pół godziny oficjalnie powitano na stadionie królową Elżbietę II. Zjawił się także James Bond.
Dzieci odśpiewały hymn Wielkiej Brytanii.
Widowisko kosztowało 27 mln funtów, czyli prawie połowę mniej niż przy okazji igrzysk w Pekinie cztery lata temu, a jego hasło to "Wyspy cudów".
Całość ma trwać trzy godziny, a dużo czasu zajmie oficjalna część złożona z przemarszu reprezentacji czy oficjalnych przemówień. 
Utrzymano natomiast chyba najistotniejszą tajemnicę - nazwisko osoby, która zapali olimpijski znicz. Szef Brytyjskiego Komitetu Olimpijskiego Andy Hunt powiedział jedynie, że będzie to niesamowita chwila i dokonując wyboru udało im się połączyć dwie kwestie - uhonorowanie wielkich osiągnięć sportowych, bez uszczerbku dla widowiskowości całego przedsięwzięcia.
You Might Also Like

0 komentarze

♥Dziękuję za każdy miły wpis, jest on dla mnie wielką motywacją.
♥Zostaw link do bloga a go odwiedzę.
♥Spam i obraźliwe komentarze nie będą tolerowane.